
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 23.12 mm |
| Width | 16.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 12.05 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 14 V |
| Efficiency | 95 % |
| Output Current-Channel 1 | 10 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5.5 V |
Stock: 61
Distributors
pcbx
Unit Price$19.76275
Ext.Price$19.76275
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $19.76275 | $19.76275 |
| 10 | $18.11549 | $181.15490 |
| 25 | $17.12093 | $428.02325 |
| 50 | $16.18098 | $809.04900 |
| 100 | $15.29254 | $1529.25400 |
